Dentální hygiena

Jak probíhá dentální hygiena

Dentální hygienu řadíme mezi preventivní obory. V moderní stomatologii slouží jako prevence vzniku zubních kazů a parodontálních onemocnění (zánětu dásní, parodontitidy).

Díky pravidelným návštěvám dentální hygienistky se můžete vyhnout potížím v dutině ústní a rovněž přispějete k dlouhodobému zdraví Vašeho chrupu.

Vstupní dentální hygiena trvá 30 minut. Vše si důkladně prohlédneme a vyšetříme, jak zuby, tak stav parodontu a zohledníme úroveň vaší ústní hygieny. Na základě získaných informací Vám navrhneme, co by se dalo změnit a vylepšit. V rámci úvodní návštěvy se zaměříme na odstranění zubního kamene a plaku ultrazvukem a ručními nástroji. Nevzhledných pigmentací a skvrn vás zbavíme depuračním kartáčkem a speciální pastou. Odolné pigmentace, případně pigmentace v nedostupných místech jsme schopni Vám odstranit metodou pískování.

Každému klientovi vybereme vhodné dentální pomůcky a ukážeme si správné techniky použití tak, aby bylo možné a snadné je efektivně používat. Na závěr na zuby na neseme fluoridační gel.

Klientům s parodontitidou nabízíme konzultaci se zubním lékařem a možnost konzultace parodontologické léčby.

Na konzultaci k dentální hygienistce je vhodné přinést si s sebou vlastní hygienické pomůcky – zubní kartáček, mezizubní kartáčky atd.

Hygienistka pomůcky zkontroluje a případně rovnou i ukáže, jak s nimi správně pracovat, nebo doporučí jiné.

+420 773 918 787

Bachmačská 1023/3​ 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
email@dentimo.cz