Poskytované služby

Air flow

AirFlow nebo i metoda pískování zubů je moderní cesta ke krásnému a sebevědomému úsměvu. Postup je založen na směsi vzduchu, vody a speciálního prášku, který odstraňuje povrchové usazeniny na chrupu i nechtěné zbarvení. Takového zabarvení se častokrát nejde jinou cestou zbavit. Je způsobeno častým kouřením, pitím kávy a opakovaným požíváním barevných nápojů. Velkou výhodou AirFlow je jeho schopnost vyčistit i mezizubní prostory. Jedná se o bezbolestnou metodu a nevznikají při ní žádné nepříjemnosti spojené s touto procedurou.

Metoda Air-flow se nedoporučuje u pacientů s astmatem nebo chronickou bronchitidou. Proud vzduchu a prášku může způsobit dýchací obtíže. Mezi další kontraindikace patří děti s nedokončeným vývojem chrupu nebo zánět dásní. Ošetřovaný pacient by neměl mít v den ošetření kontaktní čočky.

Během ošetření má klient nasazený rozvěrač, který chrání rty a ochranné brýle na oči.

Technologie air flow je šetrná ke sklovině a po ošetření jsou zuby přirozeně lesklé a hladké.

Bělení zubů

Proč zkusit bělení zubů?

Protože lidé, kteří mají krásný a zářivý úsměv bývají atraktivnější a úspěšnější. Je to proto, že pokud máte krásné bílé zuby, působíte sebevědoměji a lépe vás vnímá i vaše okolí. Jak ale dosáhnout bílých zubů? Někdo je obdařen přirozeně bílým zbarvením zubů a někdo nikoliv. Pokud patříte k těm šťastlivcům, kteří mají barvu zubů, se kterou jsou spokojeni, pak vám stačí pouze zlepšit ústní hygienu pomocí vhodně zvolených dentálních pomůcek a Vaši barvu zubů si tak udržet co nejdéle. Pokud se vám však i přesto zdá, že máte zuby málo bílé, můžete vyzkoušet bělení zubů u zubního lékaře. Takovéto odborné vybělení zubů pomůže Vám i lidem, které trápí opravdu žluté nebo jinak zbarvené zuby. Neváhejte a zkuste naše bělení zubů pod dohledem zubního lékaře.

Kvalitní bělící prostředky na zuby jsou základ.

Ano, opravdu je nutné dbát na to, abyste své zuby svěřili do rukou odborníka, který vám doporučí skutečně kvalitní bělící prostředky. Je v nich totiž rozdíl. Běžně dostupné bělící produkty, které seženete v obchodech nejsou tak silné, jako ty, které dostanete od svého lékaře. Bělící gely doporučené lékařem obsahují až 6 % peroxidu, kdežto ty volně dostupné pouze 0,1 %. Proto doporučujeme nebrat kvalitu bělících gelů na lehkou váhu. K bělení Vašich zubů můžeme přistoupit, pokud máte zdravé zuby i dásně. Poté se můžeme společně pustit do vylepšení barvy zubů a to až o několik odstínů. V naší fotogalerii se můžete přesvědčit sami, co dokážeme!

Vedlejší účinky bělení a následná péče

Pokud zvolíte bělení zubů pod dohledem odborníka, tak k žádnému poškození zubů nedochází. V naší ordinaci přistupujeme ke každému pacientovi individuálně, a proto se snažíme, aby průběh a výsledek bělení zubů byl co nejdokonalejší. U některých pacientů se může vyskytnou zvýšená citlivost zubů, která však do druhého dne většinou zmizí. Avšak i těmto pacientům jsme schopní pomoci, aby citlivost byla minimální. Další velkou výhodou je, že používáme kvalitní a vysoce účinné bělící gely, takže není nutné vynechávat z vašeho jídelníčku jakékoliv nápoje či jídlo. Je však obecně známo, že výsledný efekt a délka působení bělení zubů závisí na Vaší životosprávě a životním stylu. Například kuřáci mají startovní pozici o poznání horší. Nezbytnou součástí je dodržování důkladné ústní hygieny a preventivní kontroly u zubaře. Proceduru vybělení zubů můžete zopakovat v předem zvolených intervalech.

Fluoridace

Použití fluoridů při péči o váše zuby je moderním základním kamenem pro bezproblémovou zubní ochranu. Jde o metodu, která má za cíl zvýšit obranyschopnost proti vzniku zubního kazu. Flouridace pomáhá zabraňovat odvápnění zubu, napomáhá při odstranění začínajícího kazu či opravení počátečního poškození zubu. Fluoridace je aplikována cíleně na problematická místa ve Vašem chrupu, kde zvýšený obsah fluoridů začíná být okamžitě aktivní v boji proti zubnímu kazu.

Léčba zánětu dásní a paradontu

Parodontitida, lidově nazývaná jako parodontóza je časté zánětlivé onemocnění, které je ve většině případech výsledkem nesprávné ústní hygieny. Mezi vznikem onemocnění a prvními příznaky, které bývají nebolestivé, může být poměrně dlouhá doba, avšak v další fázi onemocnění krvácející dásně a jejich ústup, odhalování zubních krčků a prohlubování parodontálních chobotů v oblasti zubních kořenů vede k tomu, že se zuby začínají hýbat, bolí a začínají vypadávat.

Mám parodontitidu, co teď ?

Vždy se snažíme o zastavení či alespoň co největší zpomalení tohoto onemocnění a o stabilizaci stavu. Je nutná spolupráce dentální hygienistky a zubního lékaře, začínáme nácvikem správné ústní hygieny, odstraněním zubního plaku a zubního kamene, rovněž je potřeba vyčistit parodontální choboty. Někdy je potřeba antibiotická terapie, protože parodontitida je bakteriální onemocnění. Našim cílem je zastavení průběhu onemocnění tak, aby nedocházelo ke zhoršení stavu a rovněž aby došlo k co největší obnově závěsného aparátu zubu a ten zůstal na svém místě co nejdelší dobu.

 

Nezbytná součást léčby je pečlivé čištění klienta, používání všech doporučených dentálních pomůcek a dlouhodobá skvělá zubní hygiena.

Jak probíhá čištění parodontálních chobotů?

Součástí léčby parodontitidy je rovněž hloubkové čištění parodontálních kapes / chobotů, což jsou místa podél zubního kořene, která jsou běžnou zubní hygienou nedostupná. Jedná se o zákrok časově náročný a kvalitně odvedené ošetření je většinou rozděleno do 2-3 návštěv. Jedná sem ošetření nebolestivé, provádí v lokální anestezii, kdy se během zákroku parodontální kapsy vyčistí speciálními ručními nástroji, a následně se vydesinfikují tak, ať se zmenší množství parodontálních bakterií. Pro podporu rychlého hojení Vám doporučíme používat speciální antibakteriální pasty i ústní vody. Správně vedená terapie vede k vymizení parodontálních chobotů a zub se stává pevnější a odolnější na dlouhou dobu.

Systém pravidelných kontrol probíhá v intervalu 
3-6 měsíců.

Skřípání zubů

Pokud jste měli v minulosti problém se skřípáním zubů nebo i pouhým zatínáním zubů v noci, je ochranná dlaha výborným řešením. V naší ordinací nabízíme silné ochranné dlahy, které jsou specificky vytvořeny na řešení bruxismu, skřípání zubů. Problém se zatínáním Vašich zubů vyřeší slabší dlahy. Obě formy ochranných dlah vás zbaví vašich problémů a navedou vás na cestu k dokonalému úsměvu.

Skřípání zubů v noci bez ochranné dlahy vede k bolestivosti čelistního kloubu po ránu, k citlivosti zubů a rovněž jejich nadměrnému opotřebování.

Jak probíhá dentální hygiena u dětí a péče o dětské zuby

Za ústní hygienu svých dětí zodpovídají rodiče a je právě na nich naučit své děti správnou hygienu. Ale naučit je správnou techniku není nic jednoduchého.

Odpovědný přístup a vedení dětí ke správné ústní hygieně vede k nejlepším výsledkům v oblasti orálního zdraví a to na dlouhou dobu.  

První dentální hygiena je vhodná pro děti od 5 let.

V naší zubní ordinaci si dentální hygienistka nejprve zkontroluje správné prořezávání dočasných zubů. Zuby obarví Plak Detectorem (= speciální roztok), který odhalí nevyčištěný zubní plak a poté naučí Vaše dítě plak správně vyčistit a to i na místech, kde předtím udělaly chybu. Nezbytnou součástí je výběr k tomu vhodných zubních pomůcek, včetně mezizubních pomůcek.

Vzhledem k nutnosti dětem do cca 12 let zuby dočišťovat, naučíme i Vás o jejich zuby správně pečovat a rovněž si projdeme techniky, jak dětem správně tyto místa dočistit. 

Pokud je přítomný zubní kámen, opatrně jej odstraníme a na závěr dětem zuby vyleštíme kartáčkem se speciální zubní pastou.

Nevíte si rady, jak zubní pastu dětem dávkovat? Jaké pasty jsou vhodné?

Přesně pro to jsou tady naše dentální hygienistky.